04.03.2016 r., wystawa fotograficzna „Prawa Człowieka. Dostrzegam”, której organizatorem jest firma ENSI, na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Prezentacja wystawy w Raciborzu to kolejny „przystanek”, po ekspozycji w Warszawie, Wrocławiu i Kielcach, w podróży wystawy po Polsce. Wystawa została zorganizowana w ramach polskich obchodów 70.Rocznicy powstania Organizacji Narodów Zjednoczonych. Patronatem Honorowym wystawę objęli Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie. Wystawę będzie można oglądać w dniach od 4 do 31 marca 2016 r.

Wystawa prac fotograficznych łączy w oryginalny sposób artykuły Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i wypowiedzi przedstawicieli polskiej myśli humanistycznej, takich jak Hugo Kołłątaj, Cyprian Kamil Norwid czy Leszek Kołakowski. Przypomina, jak ważne jest przestrzeganie praw człowieka we wszystkich dziedzinach życia. W dzisiejszych niespokojnych czasach przywoływanie Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka wydaje się być szczególnie uzasadnione, zawiera ona bowiem zapisy mówiące o niezbywalnych prawach każdej istoty ludzkiej i wyraża szacunek dla życia.

Organizatorem wystawy jest firma ENSI, zajmująca się bezpieczeństwem informacji i ochroną danych osobowych. W swoich działaniach edukacyjnych i merytorycznych kładzie ona nacisk na aspekt ochrony prawa do prywatności, która stanowi integralną część ludzkiej godności i wolności osobistej człowieka. Inicjowanie projektów promujących wiedzę o prawach człowieka poprzez istniejący ponad wszelkimi podziałami język sztuki, stanowi podstawę polityki społecznej odpowiedzialności ENSI.

Wystawa w tej wersji po raz pierwszy była prezentowana od 19 lutego do 10 marca 2015 r. w Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i otwierała cykl przedsięwzięć w ramach polskich obchodów 70. rocznicy powstania Organizacji Narodów Zjednoczonych. Od 9 października do 2 listopada br. wystawa była eksponowana w Centrum Kultury „Zamek” we Wrocławiu, a następnie od 18 listopada 2015 r. do 10 stycznia 2016 r. w Muzeum Dialogu Kultur – Oddziale Muzeum Narodowego w Kielcach. W dniach 4 – 31 marca wystawę można obejrzeć na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Na rok 2016 planowane są kolejne ekspozycje wystawy w instytucjach kultury w Polsce.


Więcej informacji o wystawie:
https://ensiart1.wordpress.com/2016/09/30/wystawa-prawa-czlowieka-dostrzegam-zamek-piastowski-w-raciborzu-2016/
http://www.zamekpiastowski.pl/site/index/4/news/2168.html


ENSI Sp. z o.o., Al. Jana Pawła II 34, 00-141 Warszawa, tel.: +48 22 620 12 00, e-mail: info @ ensi.net
Polityka prywatności    Copyright © ENSI 2006-2021