W dniach 13 - 19 grudnia 2019 r. w KINOTECE w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, podczas 14 Festiwalu "AfryKamera", będzie można oglądać kolejną odsłonę wystawy "Prawa Człowieka. Dostrzegam.

Afrykamera-PrawaCzłowiekaDostrzegam

Wystawa jest swoistą medytacją, refleksją nad miejscem Praw Człowieka na świecie. Inspiracją dla wystawy jest Powszechna Deklaracja Praw Człowieka, tematem - podróż przez różne zakątki Ziemi - planety wszystkich istot ludzkich. Wystawa przypomina, jak ważne jest przestrzeganie praw człowieka we wszystkich dziedzinach życia.

W dzisiejszych niespokojnych czasach przywoływanie Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka wydaje się być szczególnie uzasadnione, zawiera ona bowiem zapisy mówiące o niezbywalnych prawach każdej istoty ludzkiej i wyraża szacunek dla życia.

Wystawa została przygotowana w 2015 r. okazji 70-tej rocznicy powstania Organizacji Narodów Zjednoczonych. W zeszłym roku jej ekspozycja zbiegła się z 70-tą rocznicą uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w dniu 10 grudnia 1948 r.

Prezentacja wystawy w KINOTECE to kolejny "przystanek" w jej podróży po Polsce.

Wystawa była prezentowana wcześniej w:

 • Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie;
 • Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie;
 • Centrum Kultury "Zamek" we Wrocławiu;
 • Muzeum Dialogu Kultur - Oddziale Muzeum Narodowego w Kielcach;
 • Zamku Piastowskim w Raciborzu;
 • Muzeum Narodowym w Szczecinie - Centrum Dialogu Przełomy;
 • Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach;
 • Centrum Promocji Kultury dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy
 • oraz w Stowarzyszeniu Wolnego Słowa w Warszawie.

  Patronat honorowy nad wystawą objęli: Rzecznik Praw Obywatelskich i Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie.

  Patronat-RPO


  Organizatorem wystawy jest firma ENSI, zajmująca się bezpieczeństwem informacji i ochroną danych osobowych. W swoich działaniach edukacyjnych i merytorycznych kładzie ona nacisk na aspekt ochrony prawa do prywatności, która stanowi integralną część ludzkiej godności i wolności osobistej człowieka. Inicjowanie projektów promujących wiedzę o prawach człowieka poprzez istniejący ponad wszelkimi podziałami język sztuki, stanowi podstawę polityki społecznej odpowiedzialności ENSI.

  Serdecznie zapraszamy do udziału w Festiwalu https://afrykamera.pl #BlackFilmsMatter"  Afrykamera-PrawaCzłowiekaDostrzegam

 • ENSI Sp. z o.o., Al. Jana Pawła II 34, 00-141 Warszawa, tel.: +48 22 620 12 00, e-mail: info @ ensi.net
  Polityka prywatności    Copyright © ENSI 2006-2020